Navigácia

Janka Kostíková

Aktivity v rámci CVČ

SEPTEMBER

 JESEŇ OČAMI DETÍ

V mesiaci september bola vyhlásená celoškolská výtvarná súťaž Jeseň očami detí. Do tejto výtvarnej súťaži sa zapojili žiaci z ŠKD a žiaci špeciálnych tried.

Vyhodnotenie: Na prvom mieste sa umiestnila Soňka Žiaková - I.ODD. ŠKD. Na druhom mieste sa umiestnila Štefánia Pospíšilová - II. ODD. ŠKD. Na treťom mieste sa umiestnila Diana Siváková - 7. B.

FOTO...TU

 

Cyklopreteky o pohár A. Tkáča - NCS

Dňa 24. 9. 2012 sa uskutočnila cyklistická súťaž v lyžiarskom areály pod vlekom v Stropkove. Našu školu reprezentovali žiaci Bibiána Angelovičová, Marek Bajcura, Jarolím Dutko - 5. A. Šimon Šmilňák, Gregor Zápotocký, Matúš Očipka, Teodor Guman - 6. A. Aurel Guman - 8. A a Martin Semanco - 9. A. Žiaci si zmerali svoje sily, získali nové skúsenosti a prežili príjemné popoludnie v krásnej prírode. A takto sa umiestnili naši cyklisti: V kategórii mladšie dievčatá sa umiestnila na 2. mieste Bibiána Angelovičová, v kategórii mladší chlapci sa na 2. mieste umiestnil Matúš Očipka. V kategórii starší chlapci sa na 3. mieste umiesnil Martin Semanco. Gratulujeme všetkým žiakom.

 

 

Biela Pastelka 2012

Zatvorte oči a skúste pracovať, prejsť sa mestom či navariť...Dostanete sa tak do sveta nevidiacich a pochopíte s akými prekážkami sa títo ľudia denne stretávajú. Práve pre nich je tu verejná zbierka Biela Pastelka, v´daka ktorej sa môžu realizovať kurzy, ktoré pomáhajú naučiť sa žiť v tme, alebo na kúpu špeciálnych pomôcok. Biela pastelka je symbolom neviditeľných línii, symbolom sveta nevidiacich. Znamená svetlo keď okolo je tma. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne organizuje túto zbierku.

Dňa 26. septembra sa aj na našej škole uskutočnila táto zbierka a žiaci deviateho ročníka pomáhali pri uskutočnení tejto akcii. Podarilo sa nám vyzbierať pekných 26. 85 eur. Ďakujeme všetkým, ktorí svojím príspevkom pomiohli nakresliť príbeh do tmy.

 

OKTÓBER    

PASOVANIE PRVÁKOV A PIATAKOV

V mesiaci október býva na našej škole zvykom slávnostne privítať prváčikov na našej škole. Pasovať ich za prvákov našej školy a našich piatakov pasovať za žiakov druhého stupňa. Tento rok sa slávnostná pasovačka konala 18. októbra vo veľkej telocvični našej školy, ktorú vyzdobili starší žiaci. Program moderovali žiaci 9. A, atmosféra bola rozprávková a veselá.  Za účasti vedenia školy, pedagógov, žiakov prvého a druhého stupňa, rodičov, starých rodičov sa prváčikovia a piataci nastúpili so svojimi triednymi učiteľkami, aby všetkým prítomným dokázali, že sú naozajstnými žiakmi našej ZŠ. Pred slávnostným pasovaním museli prváčikovia splniť 4 úlohy. Deviatačky v rozprávkových maskách preverili vedomosti prváčikov z rozprávky ako ťahal dedko repku, šikovne tvorili písmenkové rodinky, počítali a nakoniec predviedli svoju šikovnosť v súťaži v  prezúvaní. Splnili všetky úlohy a dokázali že si zaslúžia byť prváčikmi. Za túto svoju námahu boli odmenení Kráľom, ktorý ich potom - čo slávnostne sľúbili, že si budú plniť všetky žiacke povinnosti, pasoval za PRVÁKOV a boli prijatí do veľkej rodiny žiakov našej školy. Potom nasledovali naši piataci. Pred samotným pasovaním museli prejsť skúškou odvahy a ochutnať čarovný nápoj, ktorý im pripravila naša čarodejnica s čertom. Tento elixír múdrosti im mal dodať silu a vedomosti. Potom nasledoval slávnostný sľub a pasovanie našim Kráľom. Po pasovaní sa žiaci občerstvili a nasledovala veselá zábava spolu so DJ - šaškom, tanec a zábavné hry. Všetci dokázali, že sú šikovní nielen pri plnení úloh, ale že sa dokážu aj súťažiť a zabávať. Odchádzali sme s peknými spomienkami a zážitkami.

 

 

 

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

Ako každý rok tak aj tento rok sa naša škola s radosťou zapojila do celoslovenského projektu ,,Záložka do knihy spojuje školy“. Naši žiaci z napätím očakávali, kedy sa môžu pustiť do výroby záložiek a ktorá škola sa stane našou partnerskou školou. Tohto roku sa stala našou partnerskou školou ZŠ s MŠ Baláta, Vlčany.  Informáciu sme uverejnili aj v školskom časopise. Žiaci si prezerali túto školu na internetovej stránke.  Aj tento rok boli žiaci touto akciou nadšení, obzvlášť prváčikovia. Lepili, strihali, vyfarbovali a tvorili originálne malé umelecké diela. Tešili sa že ich záložku bude používať žiačik inej školy. Našich žiakov práca veľmi bavila, pracovali s chuťou  a rôznymi technikami vytvorili nádherné záložky rôznych tvarov. Spracovali témy  z rôznych rozprávok. Každá z nich je originálna. Záložky tvorili rôznou technikou na hodinách slovenského jazyka, výtvarnej výchovy, v ŠKD, v ŠSZČ ale aj doma. Bola to pre nich určitá možnosť komunikácie na diaľku, možnosť zviditeľniť sa, motivácia ako prejaviť svoj talent a kreativitu, nápady a fantáziu. Mali radosť že niekoho svojím výrobkom potešia. Spolupráca s našou partnerskou školou bola pre deti oživením školského života. Pracovalo sa nám s ňou výborne a dúfame v ďalšiu blízku spoluprácu.  Táto milá akcia pripomenula deťom, aké je čítanie kníh krásne a o to zaujímavejšie s krásnou záložkou.

Veríme, že naše záložky sa páčili deťom v ZŠ vo Vlčanoch. Dúfame že záložky im pri čítaní  vždy pripomenú našich žiakov. Radosť z práce a darovania vlastnoručne vyrobenej záložky bola určite na oboch straná.

 

 

   MOJI STARÍ RODIČIA                        

 V mesiaci október bola vyhlásená celoškolská výtvarná súťaž Moji starí rodičia. Do tejto výtvarnej súťaži sa zapojili žiaci z ŠKD a žiaci špeciálnych tried.

Vyhodnotenie: Na prvom mieste sa umiestnila Esterka Gumanová - 1.A/I.ODD. ŠKD/. Na druhom mieste sa umiestnil Paľko Sivák - 3.A /I. ODD. ŠKD/. Na treťom mieste sa umiestnila Štefánia Lomnančíková - 5.A /II. ODD. ŠKD./.

 

 

 

ČERVENÉ STUŽKY

Naša škola sa zapojila do šiesteho ročníka kampane Červené stužky. Kampaň pozostáva z viacero aktivít - zapojenie sa do výtvarnej súťaže, beseda,vytvorenie veľkoplošnej práce, vlastná príprava a nosenie červených stužiek, oboznámenie o tejto kampani prostredníctvom plagátov, prospektov, násteniek, školského časopisu/.V rámci tejto kampane prebieha celoslovenská výtvarná súťaž základných škôl na tému Pohľadnica - výtvarné vyjadrenie zamerania kampane. Do tejto aktivity sa zapojili žiaci IX.A, VII. B, II. ODD. ŠKD.

23. 10. 2012 sa na našej škole uskutočnila odborná beseda s Mgr. Editou Poddanou z Úradu verejného zdravotníctva na tému AIDS/HIV. Na tejto besede sa zúčastnili žiaci ôsmeho a deviateho ročníka. Počas tejto besedy sa žiaci oboznamovali so samotnou kampaňou,aké sú posolstvá Červenej stužky, získavali nové informácie o AIDS/HIV. 

 

 

Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k medzinárodnému dňu školských knižníc

VLASTNÉ PODUJATIE

 

PROGRAM: Dňa 22. októbra sme pripravili zaujímavé podujatie spolu so žiakmi ŽP pre našich najmenších prváčikov. Cieľom bolo zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu. Stretnutie bolo zamerané na rozvíjanie tvorivosti žiakov, spoznávanie rozprávkových príbehov a postáv. Spolu sme si prečítali rozprávku o dvanástich mesiačikoch, vymenovali sme si dobré a zlé vlastnosti rozprávkových postáv, vylúštili sme tajničku z ktorej sme sa dozvedeli že rozprávky ukrývajú múdrosť. Žiaci hádali rozprávkové hádanky za ktoré boli odmenení sladkosťou. Na záver si vyfarbili rozprávkový obrázok a na pamiatku dostali záložku do knihy. Zo školskej knižnice sme odchádzali s pekným zážitkom a dobrým pocitom.

 

 

STRAŠIDELNÉ TEKVIČKY

 

Každé ročné obdobie v roku má svo­je čaro. Jeseň je jedným z nich. Keď za­čnú stromy meniť svoje šaty a opadávajú prvé lístočky, nastal čas veľkých zmien.
 
Nikto nevie, kde sa vzala
zrazu bola tu.
Na chodbe som zbadal
čudnú hlavu guľatú.
Takú veľkú tekvicu
ja predsa musím mať.
S kamarátmi na strašidlo
budeme sa hrať.
 
Slniečko už nehladí teplými lúčmi, sem­-tam pofukuje chladnejší vetrík a všetko sa uchyľuje do teplejšej komôrky. Aj toto jesenné obdobie prináša so sebou množ­stvo krás.Na poliach dozreli a na pultoch trhovísk sa už objavili prekrásne dary jesene – tekvice. Smotanové, zelené, béžové, oranžové, červené. Hladké aj bradavičnaté, guľaté, ploské, hruškovité, diskovité… všetkých tvarov a veľkostí. Najmä deti sú ním často nadšené, pretože pre ne znamená veľa zábavy - napríklad vyrezávanie tekvice, ktorá potom slúži ako dekorácia.
Aj naši žiaci sa s veľkou chuťou pustili do vyrezávania. Vytvorili neuveriteľne krásne a originálne strašidlá, ktorými sme vyzdobili  našu chodby.  Sú naozaj kreatívne, zaujímavé a vyvolávajú úsmev na tvári. Vďaka tekvičkám a aranžmánom zo sušených plodov a listov zavítala do školy jeseň. Nuž, čo dodať, deťúrence sú naozaj šikovné.

 

NOVEMBER

 

 

Žijeme zdravo - prečo je dôležité raňajkovať/Beseda a výtvarné aktivity/
 
Prečo je dôležité raňajkovať? Raňajky predstavujú pokojný začiatok dňa. Sú dôležité predovšetkým pre deti, pretože podporujú schopnosť učiť sa a podávať dobré výkony v škole.
So žiačikmi prvého ročníkasme si pripomenuli niečo o zdravom stravovaní, ktoré je základom pre správny rast školáka a podporuje jeho rozumové činnosti. Rozprávali sme si aká dôležitá je pravidelná vyvážená a pestrá strava /5-krát za deň s dostatkom vitamínov/. Ku každému jedlu je vhodné pridať kúsok ovocia či zeleniny a samozrejme dodržiavať pitný režim.
Našu pozornosť sme upriamili na raňajky pretože dodávajú  energiu na celý deň. Žiaci sa dozvedeli o stavebných látkach - bielkovinách, ktoré nesmú chýbať na našom stole.Diskusiou si žiaci upevnili a obnovili poznatky o správnej výžive, s ktorou treba začať odmalička, pretože tak predchádzame i chorobám v budúcnosti.
 
 
 
 
 
 
 
DECEMBER
 
MIKULÁŠ NA NAŠEJ ŠKOLE
 
Ako každý rok, tak aj tohto roku 6.12.2012 prišiel medzi nás Mikuláš, anjeli a čerti. Žiaci ešte pred prvým zvonením zaplnili tabule klasickými i originálnymi mikulášskymi rýmovačkami o neskúšaní a neučení sa, ktorými sa snažili odmäkčiť učiteľov. Vyvrcholením sviatočnej nálady bol príchod Mikuláša a jeho pomocníkov. Nálada bola výborná a žiačikovia prekypovali šťastím a nedočkavosťou, aby mohli sv. Mikulášovi predviesť, čo všetko dokážu. Žiaci prvého stupňa si pre sv. Mikuláša pripravili básne a piesne. Ukázali mu svoju šikovnosť a za básničky a pesničky si vyslúžili od Mikuláša sladké balíčky. Výdatnú pomoc mu pri tejto náročnej činnosti zabezpečili pomocníci anjeli a čerti - žiaci deviateho ročníka. Deň sv. Mikuláša vniesol medzi školské lavice prvý silnejší vánok sviatočnej adventnej nálady, ktorá na našaej škole panuje už od začiatku adventu a vyvrcholí vianočnými sviatkami. Medzitým však bude tento sviatočný adventný čas popretkávaný ešte množstvom akcií, ktoré sa budú snažiť čaro tohto obdobia stále viac umocňovať.Na Mikuláša sa úprimne tešíme na budúci rok.
 
 
 
 
 
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA NAŠEJ ŠKOLE
 
Dňa 13. 12 k nám zavítalo množstvo zvedavých usmiatych detských tváričiek. Viac sko štyridsať predškolákov spolu s rodičmi prijalo pozvanie do vianočne vyzdobeného školského prostredia, kde sa zoznamovali s priestormi našej školy. Našich hostí privítal riaditeľ školy Mgr. Marián Vasilko a nasledovala prehliadka priestorov. V školskej jedálni prebiehala prezentácia našej školy a bolo pripravené aj malé občerstvenie pre rodičov a škôlkarov. Deti hravou formou spoznávali prostredie školy, zoznámili sa s interaktívnou tabuľou, počítačovou miestnosťou, jazykovou triedou, knižnicou, triedami, telocvičňou či jedálňou. Naši pedagógovia a žiaci rôznych ročníkov malých predškolákov vtiahli do atmosféry školy. V triedach prvého stupňa si žiaci pripravili veselé divadielko, v školskej knižnici si prezreli rozprávkové knihy a encyklopédie, nakreslili pekný obrázok a zaspievali si veselé piesne spolu so Spievankou a Zahrajkom. Deň otvorených dverí sa vydaril. Rodičia a ich malí predškoláci prežili v našej škole príjemné popoludnie a odniesli si nielen zaujímavé zážitky ale aj malý darček na pamiatku. 

   

 
 
 
 
 
VIANOČNÝ BENEFIČNÝ KONCERT MsKS
 
Do atmosféry najkrajších sviatkov v roku sa dňa 16. 12 ponorila divadelná sála v Stropkove. Konal sa benefičný koncert Vianočný čas, kde vystúpili a prezentovali našu školu žiaci Bibiána Angelovičová, Sabína Čakurdová a Jakub Bajcura. 
 
 
 
 
 
 
 
  VIANOČNÁ AKADÉMIA
 

Dňa 21. 12  sa v telocvični našej školy uskutočnila vianočná akadémia. Na akadémii sme videli boháty program, ktorý nacvičili pani učiteľky s deťmi. Žiaci zarecitovali básničky, zapievali nádherné vianočné koledy a piesne a zatancovali zaujímavé a veselé tančeky. Každé vystúpenie malo svoje osobné čaro. V telocvični vládla počas celého programu výborná atmosféra dotvárajúca sa blížiace vianočné sviatky. Všetci odchádzali s dobrou náladov a krásnym kultúrnym zážitkom.

 

 

 JANUÁR

 

Žiaci ZŠ Hrnčiarskej takto „zvesela“ oslávili koniec fašiangového obdobia

 

Fašiangy, Turíce ... sa spieva v jednej ľudovej pesničke. Už oddávna sú fašiangy časom zábav, plesov a karnevalov. Keďže zábavu majú radi nielen dospelí, ale aj deti, ani jeden rok sa na našej základnej škole nezaobíde bez tradičného karnevalu. Aj tento rok sme si túto tradíciu uctili a pripravili pre žiakov našej školy karneval, kde sa výborne zabavili, overili svoje zručnosti a postreh v zábavných súťažiach. Na tento deň sa žiaci tešili celé týždne a úporne rozmýšľali akú masku si vyberú. V telocvični sa stretli rozprávkové i reálne bytosti z celého sveta, strašidlá, princezné i strigy. Najprv nasledovala promenáda masiek zo všetkých tried I. a II. stupňa. Kvalitu, originalitu i samotný nápad hodnotili triedni učitelia.  Pri dobrej hudbe, zaujímavých súťažiach sa zabávali všetci žiaci aj so svojimi učiteľkami a vychovávateľkami. Telocvičňa sa zmenila na tanečný parket, plný pohybu a radosti. Všetky masky sa roztancovali v rytme gangnam style, ktorý preletel celým svetom a počas celého karnevalu vládla veselá zábava. Spokojné a veselé detské tváre svedčili o tom, že sa im tohtoročný karneval páčil a budú sa tešiť na ďalší.

 

 

FEBRUÁR
 
 

ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO

Rozprávka dlhá, krátka, ty si moja kamarátka.

Rozprávku ja milú viem, hneď ju pekne rozpoviem...

Dňa 28. 2. 2013 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Rozprávkové vretienko. Žiaci piateho, šiesteho siedmeho a ôsmeho ročníka medzi sebou súťažili v prednese rozprávok. Tento rok sa v prednese zúčastnil hojný počet žiakov a z roka na rok sa počet zvyšuje čo nás veľmi teší. Svojím pekným prednesom rozprávok dokázali, že sú nádejní budúci recitátori našej školy. Piatakov reprezentovali  žiaci Anastasia Bobáková, Marek Bajcura, Bibiana Angelovičová, Jana Drotárová,  Boris Pardus, VI. A reprezentovali  Ingrid Bokšanská a Angela Vatraľová, VII. A reprezentovali žiačky Natália Berezná a Martina Husárová a ôsmy ročník reprezentovala Soňa Angelovičová.

Porota pracovala v zložení Mgr. Daniela Hnatková, Mgr. Michaela Nováková a udelila 1. miesto -Soňa Angelovičová, 2. miesto -Boris Pardus a Angela Vatraľová  a  3. miesto- Martina Husárová, Anastasia Bobáková. Žiaci boli za svoje úsilie odmenení peknými vecnými cenami a diplomom. Všetkým recitátorom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 

 

MAREC

Marec mesiac knihy

Keď mám peknú knižku v ruke - hoci neveľkú, je to, akoby som stretla dobrú priateľku.

Kadečo mi vyrozpráva, čo ja nepoznám,

zavedie ma do ďaleka, hore ku hviezdam. Keď mi večer začne sníček lietať pri líci,

ja zaspávam v postieľočke, knižka v knižnici.

 

 

Knihy. Pre niektorých neoddeliteľná súčasť povinného čítania a učenia sa, pre iných, aj čas oddychu. Aké knihy máš rád?

Niekto knihy veršov, iní obrázkové knihy o zvieratkách, rozprávky, bájky, povesti. Knihy o prírode, či príbehy zo života. Knihy zo sveta vedy a techniky, cestopisy a životopisy, dobrodružné knihy, atlasy či encyklopédie.

Prečo sa marec už roky pripomína ako mesiac knihy? Známa a zaujímavá postava slovenskej histórie – Martin Hrebenda  Hačavský bol legendárny šíriteľ slovenskej a českej  knihy a tým aj osvety a vzdelanosti. Narodil sa a zomrel v marci. Hoci bol slepý, natoľko miloval knihy, že sa mu stali osudom. Putoval po Gemeri, Malohonte až do Viedne, zbieral staré tlače a rukopisy. Medzi slovenských vlastencov roznášal nové slovenské a české knihy. Zaslúžil sa týmto o rozvíjanie slovenského národného povedomia. Rozširovaním obľúbených kalendárov, šlabikárov, mluvníc a kníh medzi slovenským ľudom sa zaslúžil, že aj nevzdelaní a chudobní ľudia spoznávali knižnú kultúru a získavali prehľad o verejnom dianí. Svoju súkromnú zbierku kníh daroval Matici slovenskej a prvému slovenskému Gymnáziu v Revúcej.

Marec – mesiac knihy bol prvýkrát vyhlásený v roku 1955 ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihy. Dnes už úlohu Mateja Hrebendu  plnia knižnice, ktoré sprístupňujú svoje knižné fondy čitateľom po celý rok.

Do mesiaca knihy vhodne zapadol aj Týždeň slovenských knižníc, ktorý vyhlásila Slovenská asociácia knižníc v roku 1999 a pravidelne sa organizuje posledný marcový týždeň. Cieľom tejto akcie je pripomenúť, že aj v období informatizácie, moderných informačných technológií a počítačov má kniha svoje opodstatnenie a význam.

V mesiaci marec pripravujeme pre našich žiakov akcie, ktoré im približujú múdrosť zaznamenanú a ukrývajúcu sa v knihách, snažíme sa pootvoriť im dvierka do čarovného sveta kníh. Počas celého mesiaca prebiehali k tejto témé rôzne aktivity ako výtvarné súťaže, rôzne vedomostné súťaže a kvízy o rozprávkových postavách, počas vyučovania a v poobedňajších hodinách sa žiaci stretávali v školskej knižnici kde si čítali rôzne rozprávkove knihy.

                 

V našej školskej knižnici sme pripravili besedu s autorkou detských rozprávok p. Magdalénou Pavlišínovou. Porozprávala nám o svojej ceste k písaniu rozprávok a deťom priblížila svet dobra a láskavosti pomocou svojej knihy. Zodpovedala aj na zvedavé otázky detí, z čoho mali veľkú radosť. Na záver autorka venovala deťom autogramy do zakúpených knižiek. Odchádzali sme s pekným zážitkom, za čo sa aj touto cestou chceme ešte raz veľmi pekne poďakovať p. Magdaléne Pavlišínovej že prijala naše pozvanie a tešíme sa na ďalšiu knihu.

                                       

Vo výtvarnej súťaži Moja najkrajšia rozprávka, a Deň princezien žiaci kreslili rozprávkových hrdinov z najobľúbenejšej prečítanej knihy. Celomesačnú činnosť sme na záver vyhodnotili a tie najkrajšie práce boli odmenené vecnými cenami. Hlavným prínosom týchto aktivít bola citová zaangažovanosť detí, posilňovanie pozitívneho vzťahu k materinskému jazyku a ku knihám vôbec.

A na záver....  

Kniha prosí:

1. Zober ma do čistých rúk.

2. Som smutná, keď ma položíš na vlhké a mastné miesto. 

3. Neohýbaj  moje  rožky.

4. Vložená ceruzka a pero medzi listami ma poškodzujú.   

5. Nečítaj  ma  pri  jedení.

  

MÁJ

V mesiaci máj si každoročne pripomíname Deň matiek. Ajtohto roku si žiaci našej školy pripomenuli tento krásny sviatok a vzdali úctu svojím matkám. 12. mája sa zúčastnili na slávnostnom kultúrnom programe, ktorý bol venovaný Dňu matiek. Žiaci Bibiána Angelovičová, Sabína Čakurdová, Natálka Halajová, Luisa Kačmárová, Martina Husárová a Martina Michalková krásnou piesňou vyjadrili lásku a vďaku mámám a opäť prezentovali našu školu.
 
                                                  
    
 
 
JÚN
 

ČÍTAJME SI...2013

Dňa 4. júna sa konal 6. ročník Najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu „Čítajme si....2013“. Aj žiaci ZŠ. Hrnčiarskej prispeli k prekonaniu čitateľského rekordu. V čase od 9:00 do 15:00 sa do projektu zapojilo 173 žiakov tretieho až deviateho ročníka. Krstnou mamou projektu je spisovateľka Oľga Feldeková, dohľad nad rekordom má agentúra Slovenské rekordy. Partnermi sú SSK, SAK, Slovenské rekordy, vydavateľstvo Slovart . Do podujatia sa prihlásilo 168 regionálnych a školských knižníc a škôl z celého Slovenska a čítalo v ňom 36 321 detí, čím sa prekonal rekord z minulého roku. Cieľom podujatia je zapojiť do čítania súčasne čo najväčší počet detí vo viacerých mestách na Slovensku. Každoročné prekonávanie rekordu je len formou, prostredníctvom ktorej chce organizátor podujatia, Linka detskej istoty, dosiahnuť cieľ projektu - podporiť čítanie u detí, podporiť návštevy knižníc a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa.

                                         

 

 

Zber papiera - vyhodnotenie

Medzi významné druhotné suroviny patrí zberový papier, ktorý je možné opätovne spracovať.

Recyklovaním sa šetria lesy, energia, znižuje sa znečisťovanie ovzdušia a vodných tokov. 
Zberový papier je vhodnou druhotnou surovinou na výrobu obalových a toaletných papierov, na výrobu kartónov a papiera, ktorý nevyžaduje vysokú kvalitu.
Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do zberu papiera.
Zber papiera je predovšetkým boj medzi triedami a o víťazstvo v škole. Najúspešnejšia trieda je tá, ktorá nazbiera najviac papiera.
Plný kontajner odpadového papiera odviezli. Všetko sa zrátalo, vyhodnotilo a tí usilovnejší budú odmenení sladkými cenami. Najúspešnejšia trieda VII.A si ako odmenu odniesla okrem sladkej odmeny aj 1 deň bez učenia v ďalšom školskom roku.
Poďakovanie patrí deťom, ktoré húževnato nosili papier, rodičom, starým rodičom.

Najviac kilogramov papiera nazbierali triedne kolektívy:
I.stupeň
IV. A - 234 kg
I. A - 230 kg
II. stupeň
V. A - 388 kg
VII. A - 448 kg

Víťazom blahoželáme a za zapojenie do zberu ďakujeme.

                         

 

Školský rok 2013/2014

 

MOJE (NE) - ISTOTY

Stredná umelecká škola Kežmarok organizuje výtvarnú a fotografickú súťaž pre žiakov základných a špeciálnych škôl. Aj žiaci našej školy sa s chuťou pustili do kresieb pekných  obrázkov. Dúfame že ich snaha bude ocenená.

 

HOVORME O JEDLE

CECHOVANIE PRVÁKOV A PIATAKOV

 

Novinky

Kontakt

  • Základná škola
    Hrnčiarska ul. č. 795/61
  • Sekretariát:
    054 742 22 65

    Riaditeľka školy:
    0918 472 300

    Vedúca školskej jedálne:
    054 742 22 70
    0911 090 027

Fotogaléria