| Názov školy | Základná škola, Hrnčiarska ul. č. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Adresa školy | Hrnčiarska ul. č. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Telefón | +421 54 742 22 65 |
| sekr1zs@gmail.com | |
| WWW stránka | zshrnciarskastropkov.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Stropkov |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ školy | Mgr. Alexander Skala | 054 742 22 65 | 0918 472 300 | riaditel1zs@gmail.com | do 30.09.2019 | |
| Zástupca riaditeľa školy | Mgr. Štefan Kmiť | 054 742 22 65 | sekr1zs@gmail.com | do 30.09.2020 | ||
| Poverený riadím školy | Mgr. Štefan Kmiť | 054 742 22 65 | 0918 472 300 | riaditel1zs@gmail.com | od 01.10.2019 | do 16.08.2020 |
| Riaditeľka školy | Ing. Daniela Vatraľová | 054 742 22 65 | 0918 472 300 | riaditel1zs@gmail.com | od 17.08.2020 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. D. Hnatková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. J. Berezná | |
| Mgr. D. Hnatková | ||
| ostatní zamestnanci | R. Rusinová | |
| zástupcovia rodičov | K. Siváková | |
| D. Korbová | ||
| M. Tancošová | ||
| V. Bajcurová | ||
| zástupcovia zriaďovateľa | Mgr. T. Kubička | |
| M. Pavúk | ||
| Ing. J. Polák | ||
| D. Večurkovský |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| Metodické združenie 1.-4. ročník | Mgr. K. Gumanová | 1. - 4. ročník | |
| Predmetová komisia 5.-9. ročník | Mgr. J. Fedoríková | 5. - 9. ročník | |
| Metodické združenie ŠT | Mgr. J. Berezná | špeciálne triedy |
Počet žiakov školy: 168
Počet tried: 16
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 0. | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 16 |
| počet žiakov | 8 | 15 | 23 | 15 | 16 | 18 | 21 | 22 | 13 | 17 | 168 |
| z toho ŠVVP | 8 | 12 | 17 | 13 | 7 | 8 | 9 | 15 | 7 | 10 | 106 |
| z toho v ŠKD | 2 | 6 | 6 | 6 | 7 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 32 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2019: 24 súčet / 8 počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1. ročníka k 15.9.2019: 15 súčet / 5 počet dievčat
Počet detí s odporučeným zaškolením v nultom ročníku: 8 súčet / 2 počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 1 súčet / 1 počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 31.08.2020
0. A - 1
1. A - 1
4. A - 8
5. A - 1
7. A - 2
8. A - 1
8. B - 1
9. A - 8
9. B - 9
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 | 7 |
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | OA | SOŠ | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 5 | 12 | 17 | ||||
| prijatí | 5 | 12 | 17 | ||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | FYZ | GEG | HUV | CHE | INF | MAT | OBN | PVC | PRI | PDA | PVO | SJL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0. A | |||||||||||||||
| I. A | |||||||||||||||
| II. A | 2,5 | 1,33 | 2,5 | ||||||||||||
| III. A | 3,2 | 1,27 | 2,8 | 1,33 | 3,2 | ||||||||||
| IV. A | 2,46 | 1,46 | 2 | 1,69 | 2,13 | ||||||||||
| V. A | 3,2 | 2,5 | 2,5 | 2,9 | 1,3 | 3,3 | 3,8 | ||||||||
| VI. A | 3,92 | 3 | 3,83 | 3,42 | 2,33 | 2,33 | 3,75 | 3,92 | |||||||
| VII. A | 2,75 | 2,5 | 3,25 | 2,5 | 2,5 | 3 | 1,75 | 3 | 3,25 | ||||||
| VIII. A | 4 | 2,86 | 3,71 | 2,71 | 2,29 | 4 | 1 | 3,71 | 1 | 4 | |||||
| IX. A | 4 | 2 | 4 | 3,25 | 2,63 | 3,88 | 1 | 3,38 | 1 | 3,88 | |||||
| V. B | 1 | 2,63 | 2,75 | ||||||||||||
| VI. B | 1 | 1,11 | 1,67 | ||||||||||||
| VII. B | 1,78 | 1,33 | 2 | 1,67 | 1 | 2,22 | 1,78 | ||||||||
| VII. C | 2,88 | 2,88 | 2,88 | 2,88 | 1 | 2,75 | 2,75 | ||||||||
| VIII. B | 3 | 2 | 1,83 | 2,33 | 1 | 2 | 2,67 | ||||||||
| IX. B | 2,11 | 2,44 | 2,44 | 2 | 2,56 | 1 | 1,89 | 2 |
| Trieda | Spr | SEE | THD | TSV | VUC | VLA | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0. A | 1,38 | ||||||
| I. A | 1,07 | ||||||
| II. A | 1 | 1,5 | |||||
| III. A | 1,13 | 2,4 | |||||
| IV. A | 1,13 | 1,88 | |||||
| V. A | 1 | 1,1 | |||||
| VI. A | 1,58 | 1,83 | |||||
| VII. A | 1 | 1 | |||||
| VIII. A | 1 | 1 | |||||
| IX. A | 1 | 1 | 1 | ||||
| V. B | 1,13 | 1,13 | |||||
| VI. B | 1 | 1 | |||||
| VII. B | 1 | ||||||
| VII. C | 2,63 | ||||||
| VIII. B | 1 | ||||||
| IX. B | 1,44 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 0. A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| I. A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| II. A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| III. A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| IV. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| V. A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VI. A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| VII. A | 5 | 5 | 0 | 0 |
| VIII. A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| IX. A | 8 | 8 | 0 | 0 |
| V. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VI. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VII. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VII. C | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VIII. B | 6 | 6 | 0 | 0 |
| IX. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0. A | 8 | 1577 | 197,13 | 989 | 123,63 | 588 | 73,50 |
| I. A | 15 | 1969 | 131,16 | 1747 | 116,43 | 222 | 14,80 |
| II. A | 23 | 2955 | 128,47 | 2636 | 119,81 | 319 | 14,50 |
| III. A | 15 | 2007 | 133,80 | 1656 | 110,40 | 351 | 23,40 |
| IV. A | 16 | 1292 | 78,30 | 1089 | 64,05 | 203 | 13,30 |
| V. A | 10 | 1134 | 113,40 | 1094 | 109,40 | 40 | 4 |
| VI. A | 12 | 1324 | 110,33 | 1197 | 99,75 | 127 | 10,58 |
| VII. A | 3 | 217 | 43,40 | 157 | 31,40 | 60 | 12,00 |
| VIII. A | 7 | 1063 | 151,75 | 992 | 141,71 | 71 | 10,14 |
| IX. A | 8 | 1596 | 199,50 | 1536 | 194,76 | 60 | 7,50 |
| V. B | 8 | 765 | 95,63 | 632 | 79 | 133 | 16,63 |
| VI. B | 9 | 1113 | 123,67 | 1017 | 113,00 | 96 | 10,67 |
| VII. B | 9 | 1057 | 117,44 | 1050 | 116,66 | 7 | 0,77 |
| VII. C | 8 | 1796 | 224,51 | 1033 | 129,13 | 763 | 95,38 |
| VIII. B | 6 | 1058 | 165,59 | 804 | 126,52 | 254 | 39,07 |
| IX. B | 9 | 2134 | 224,63 | 1621 | 170,63 | 513 | 54,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 0 | Zrušené pre COVID-19 | ||
| Testovanie 9 MAT | 0 | Zrušené pre COVID-19 | ||
| Testovanie 5 SLJ | 11 | |||
| Testovanie 5 MAT | 11 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 0. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 16 |
| šport.prípava | |||||||||||
| Matematika 5.-9. | |||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | |||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | |||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | |||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | |||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | |||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | |||||||||||
| Variant 1.,2.,3. | |||||||||||
| Iné ( uveďte ) |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 1 | 8 | 1 |
| Prvého ročníka | 1 | 15 | 1 |
| Bežných tried | 8 | 96 | 10 |
| Špeciálnych tried | 6 | 49 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 16 | 168 | 12 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 21 | 10 | 19 | 10 |
| DPP | 5 | 2 | 5 | 2 |
| Znížený úväzok | ||||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 2 | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 17 | 18 |
| vychovávateľov | 0 | 1 | 1 |
| asistentov učiteľa | 0 | 5 | 5 |
| učiteľ náboženskej výchovy | 0 | 2 | 2 |
| spolu | 1 | 25 | 26 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 0. A | 22 | |
| 5. A | BIO | 2 |
| 5. A | GEG | 2 |
| 5. A | MAT | 5 |
| 6. A | GEG | 1 |
| 6. A | BIO | 2 |
| 6. A | OBN | 1 |
| 6. A | HUV | 1 |
| 7. A | BIO | 2 |
| 7. A | OBN | 1 |
| 7. A | GEG | 1 |
| 7. A | CHE | 2 |
| 7. A | HUV | 1 |
| 8. A | BIO | 1 |
| 8. A | GEG | 1 |
| 8. A | OBN | 1 |
| 8. A | HUV | 1 |
| 8. A | CHE | 2 |
| 9. A | CHE | 1 |
| 9. A | BIO | 2 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 1 | |
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Matematická pytagoriáda P4 | 13 | ||||
| Futsal žiakov ZŠ | 11 | ||||
| Cezpoľný beh | 8 |
Aktivity:
- školský časopis STOPA
- Overovanie telovýchovných schopností žiakov 1. a 3. ročníka
- celoškolské akcie: Týždeň proti drogám, Karneval, Červené stužky, Deň jablka, Včely a včelári - očami detí, Chráňme lesnú zver, Bubnovačka - Aby nás bolo počuť, Zber papiera, Záložka do knihy spája školy, Ochranárik tiesňového volania 112, Rómska paleta
- vystúpenie žiakov na akciách mesta - Mesiac úcty k starším
- iBobor - počítačová súťaž
- Výtvarný plenér Františka Veselého - 1. miesto Veronika Glovacká, 2. miesto Zuzana Očipková
- Vianočný čas - benefičný koncert
- Hviezdoslavov výtvarný a literárny Stropkov - výtvarná časť - 2. miesto Ema Bajcurová, 3. miesto Veronika Glovacká, cena predsedu MO MS V Stropkove Zuzana Očipková
- Vedel si to a predsa... - prevencia závislostí a zdravý životný štýl (žiaci 8. a 9. ročníka)
- V krajine krivých zrkadiel - prevencia závislostí a zdravý životný štýl (žiaci 7. ročníka)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé - Pomáhajúce profesie pri edukácii detí a žiakov
B) Krátkodobé - Letná škola
C) V školskom roku 2019/2020 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 17. október 2019 a 23. október 2019
Druh inšpekcie: tematická inšpekcia
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2019/2020, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
Predmet školskej inšpekcie
Vzdelávanie k demokratickému občianstvu a k ľudským právam v základnej škole.
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
Priestorové a materiálno-technické podmienky sú vzhľadom k počtu žiakov a finančným možnostiam školy na uspokojujúcej úrovni.
Na výchovono-vzdelávaciu činnosť škola využívala 16 kmeňových tried, multimediálnu odbornú učebňu prírodovedných predmetov, školskú cvičnú kuchynku, dve učebne výpočtovej techniky, spoločenskú miestnosť s videom, Školskú knižnicu s miestnosťou pre sledovanie TV a DVD, malú a veľkú telocvičňu, posilňovňu, učebňu techniky a pracovného vyučovania, športový areál s detským ihriskom.
Výchovno-vzdelávacia činnosť ŠKD sa realizovala v triede pre ŠKD, alebo v školskej knižnici, TV miestnosti, v školskom areáli s detským ihriskom a v okolí.
Po materiálnej stránke škole chýbajú niektoré učebnice a nové učebné pomôcky. Na dobrej úrovni je vybavenie školy IT technikou a internetom.
Športový areál je potrebné revitalizovať, obnoviť predovšetkým atletickú dráhu a všetký štyri asfaltové ihriská. Futbalové ihrisko, pieskové doskočisko, ako aj detské ihrisko sú v dobrom stave.
Škola má vybudovaný bezbarierový vstup do budovy školy, vstupný priestor školy je vybavený nájazdovou rampou a vodiacou plošinou na poschodie a prístup do telocvične, upravené sociálne zariadenie a odstarnené prahy do vybraných tried.
Škola má vlastnú školskú jedáleň, ktorá poskytuje stravu aj žiakom a zamestnancom Cirkevnej základnej škole sv. Petra a Pavla. Vykurovanie sa zabezpečuje vlastnou plynovou kotolňou.
V šk. roku 2019/2020 boli realizované:
- servisné a odborné prehliadky plynových kotlov
- diagnostika a čistenie kanalizačnej prípojky
- oprava kanalizačnej prípojky
- nákup 2 ks PC pre užívateľov v zborovni školy
- nákup 6 ks rádiomagnetofónov SONY pre kabinety
- nákup 3 ks bezkontaktných teplomerov
- nový internet pre školy EDUNET
- čipový systém na odoberanie stravy v ŠJ
- dar Karpatskej nadácie (2 PC zostavy pre žiakov zo SZP)
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| Hravá slovenčina | 12 | Mgr. Daniela Hnatková |
| Pohybové hry | 15 | Mgr. Štefan Kmiť |
| Počítačový | 9 | Mgr. Kamil Pavlík |
| Šikovníček 2 | 16 | Mgr. Jarmila Fedoríková |
| Prírodovedný | 15 | Mgr. Erika Kobáková |
| Slniečko | 17 | Mgr. Katarína Gumanová |
| Šikovníček 1 | 13 | Mgr. Milada Frajtková |
| Športovo-turistický | 17 | Mgr. Jana Berezná |
| Športový | 17 | Mgr. Mária Verbová |
| Hudobno-spevácky | 11 | Mgr. Mária Čabalová |
| Škola hrou | 12 | Mgr. Monika Šmilňáková |
Spolupráca s rodičmi žiakov našej školy je na štandardnej úrovni. Rodičia sa zúčastňujú triednych schôdzok, ako aj osobných pohovorov. Školu môžu navštíviť kedykoľvek po vzájomnej dohode s triednym učiteľom, výchovným poradcom, vedením školy, prípadne konkrétnymi vyučujúcimi.
Slabšia spolupráce je s rodičmi so sociálne znevyhodneného prostredia a rodičmi marginalizovanej rómskej komunity.
Pedagogickí zamestnanci pre skvalitnenie práce zintenzívnili spoluprácu s rodičmi týchto žiakov, hlavne osobnou návštevou triednych učiteľov v rodinách žiakov, predvolaniami rodičov do školy, spoluprácou so sociálnou kuratelou a individualnými pohovormi s rodičmi.
Pri škole pracuje RR, ktorá má svoje zasadnutia a prizýva zástupcov vedenia školy. Týmto spôsobom sa snažíme spolupracovať a spolurozhodovať o dôležitých záležitostiach týkajúcich sa školy.
Značný podiel na dosahovaní dobrých výchovno-vzdelávacích výsledkov má aj spolupráca so subjektmi, ktoré sa podieľajú na výchove a vzdelávaní žiakov našej školy:
- Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Stropkove,
- Centrom špeciálno-pedagogického poradenstva v Medzilaborciach,
- Bielou pastelkou
- Úradom práce, soc.vecí a rodiny v Stropkove,
- Policajným zborom v Stropkove,
- Mestskou políciou,
- Organizáciou červeného kríža vo Svidníku,
- Mestskou knižnicou,
- Mestským múzeom a galériou v Stropkove,
- Centrom voľného času na našej škole.
Prejavy záškoláctva a problémové správanie žiakov sme riešili s výchovným poradcom, oddelením sociálnych vecí a rodiny, terennými sociálnymi pracovníkmi komunitného centra v Stropkove a obvodným oddelením policajného zboru.
Od 13. marca 2020 do 30. júna 2020 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. O spôsobe vyučovania, metódach, formách a hodnotení informuje škola na príslušných miestach v Správe o výchovno-vzdelávacej činnosti metodických združení a predmetových komisií.
Vypracoval: Mgr. Štefan Kmiť - zástupca riaditeľky školy
Overila: Ing. Daniela Vatraľová - riaditeľka školy
V Stropkove, 16. októbra 2020
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 21. októbra 2020
Rada školy odporúča zriaďovateľovi Mestu Stropkov schváliť správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2019/2020.
Mgr. Jana Berezná
Predseda Rady školy pri ZŠ
Hrnčiarska ul., Stropkov
Mesto Stropkov schvaľuje správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2019/2020.
Powered by aSc EduPage