| Názov školy | Základná škola, Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Adresa školy | Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Telefón | +421 54 742 22 65 |
| sekr.zskom@post.sk | |
| WWW stránka | zshrnciarskastropkov.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Smaržiková Katarína | sekr.zskom@post.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Ďurajková Eva | evadurajkova@zoznam.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Šmilňáková Monika | smilnakova@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Hnatková Daniela | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Hnatková Daniela | |
| Mgr. Korekáč Kamil | ||
| ostatní zamestnanci | Mikčová Oľga | |
| zástupcovia rodičov | Semancová Marta | |
| Mgr. Žiaková Miroslava | ||
| Bc. Komišáková Monika | ||
| Bučko Ján | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Polák Ján | |
| Makó Imrich | ||
| Pavúk Milan | ||
| Ing. Polák Michal |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1. - 4. roč. | Mgr. Gumanová Katarína | SJL, MAT, ANJ, PDA, VLA, ČPG, MLZ, PVC, TEV, VYV, HUV,NBV,ETV, IFV | |
| MZ špeciálnych tried | Mgr. Berezná Jana | SJL, MAT, PVC, TEV, HUV, VYV, OBV,OBN, DEJ, ZEM, FYZ, PRI, CHE, ETV, VlLA IFV, GEG, BIO, SEE | |
| PK 5. - 9. | Mgr. Hnatková Daniela | SJL ,ANJ, NEJ, BIO, DEJ, FYZ, GEG, HUV, CHE, INF, MAT, NBV, ETV, OBN, SEE, THD, TSV, ZEM, PRI, OBV, |
Počet žiakov školy: 231
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie: stav k 15.9.2011
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné triedy | ||||||||||
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 8 | 17 | 18 | 14 | 21 | 17 | 17 | 22 | 10 | 144 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| z toho v ŠKD | 8 | 13 | 15 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 44 |
| Špeciálne triedy | ||||||||||
| Počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 10 |
| Počet žiakov | 8 | 9 | 10 | 7 | 8 | 8 | 10 | 16 | 11 | 87 |
| z toho v ŠKD | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: súčet 10/ počet dievčat 5
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: súčet 8/ počet dievčat 7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 1/ počet dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 21 | 22 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ANJ | BIO | ČPG | DEJ | FYZ | GEG | HUV | IFV | INF | MAT | MLZ | NEJ | OBN | OBV | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 1 | 2,57 | 1 | ||||||||||||
| II. A | 1,8 | 1,2 | 1 | 2,13 | 2,07 | 1 | |||||||||
| III. A | 1,89 | 1,28 | 1 | 1,44 | 1,94 | 1,22 | |||||||||
| IV. A | 1,71 | 1,64 | 1 | 1,5 | 1,71 | 1,43 | 1 | ||||||||
| V. A | 2,12 | 2,06 | 2,35 | 2 | 1,59 | 1,59 | 2,18 | ||||||||
| VI. A | 2,38 | 1,94 | 2,25 | 2,06 | 1,75 | 1,69 | 1,63 | 2,38 | 2,19 | 1,75 | |||||
| VII. A | 2,47 | 2,29 | 2,24 | 2,53 | 2,18 | 1,29 | 1,65 | 2,65 | 2,29 | 1,88 | |||||
| VIII. A | 2,25 | 2,15 | 2,25 | 2,55 | 2,4 | 2,65 | 2,2 | 1,15 | |||||||
| IX. A | 2,4 | 2,4 | 1,6 | 1 | 2,5 | 1 | |||||||||
| I. B | 1,43 | 2 | 1,14 | ||||||||||||
| II. B | 1,22 | 2,33 | 1 | ||||||||||||
| III. B | 1 | 2 | 1,5 | ||||||||||||
| IV. B | 1,33 | 1,89 | 1,44 | ||||||||||||
| V. B | 1 | 1,56 | 1,89 | 1,56 | |||||||||||
| VI. B | 1,25 | 1,5 | 2,5 | 1,63 | |||||||||||
| VII. B | 1,7 | 1,6 | 2 | 1,7 | 1,7 | 1,3 | 2,4 | 1 | 1,3 | ||||||
| VIII. B | 2,33 | 2,33 | 1 | 2,44 | 1,56 | 1,44 | |||||||||
| VIII. C | 2,43 | 1,71 | 1 | 2,29 | 1,14 | 2 | |||||||||
| IX. B | 2,27 | 3,45 | 1 | 2,45 | 2,64 | 1,73 |
| Trieda | PRI | PDA | SJL | SJL | Spr | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 1 | 2,29 | 1 | 1,43 | 1 | ||||||||||
| II. A | 1,6 | 2,07 | 1 | 1,07 | 1,47 | 1 | |||||||||
| III. A | 1,83 | 2,11 | 1 | 1 | 1,5 | 1,06 | |||||||||
| IV. A | 1,64 | 1,64 | 1 | 1 | 1,64 | 1 | |||||||||
| V. A | 2,71 | 1,18 | 1,71 | 1,65 | |||||||||||
| VI. A | 2,69 | 1 | 1,56 | 1,81 | |||||||||||
| VII. A | 3,12 | 1 | 1,59 | 2,24 | 1,29 | ||||||||||
| VIII. A | 2,95 | 1,05 | 1,95 | 1,55 | 1,6 | ||||||||||
| IX. A | 2 | 2,8 | 1 | 1 | 1,3 | 1,1 | 1,9 | ||||||||
| I. B | 2,14 | 1 | 1 | 1,57 | 1,14 | ||||||||||
| II. B | 2,78 | 1,44 | 1,33 | 1,56 | 1,22 | ||||||||||
| III. B | 2 | 1 | 1 | 1,5 | 1,25 | ||||||||||
| IV. B | 2,44 | 1,89 | 1 | 1,67 | 1,33 | ||||||||||
| V. B | 1,89 | 1,33 | 1,25 | 1,44 | 1 | ||||||||||
| VI. B | 2,38 | 2,38 | 1,38 | 1,88 | 1,5 | ||||||||||
| VII. B | 2,2 | 1 | 1 | 1,5 | 1 | ||||||||||
| VIII. B | 2 | 2,11 | 1,11 | 1,67 | 1 | 2,22 | |||||||||
| VIII. C | 1,57 | 2,43 | 1 | 1,29 | 1 | 1,86 | |||||||||
| IX. B | 3,27 | 2,36 | 1,91 | 1,18 | 1 | 3,64 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I. A | 7 | 7 | 0 | 0 |
| II. A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| III. A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IV. A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| V. A | 17 | 14 | 3 | 0 |
| VI. A | 16 | 13 | 3 | 0 |
| VII. A | 17 | 15 | 2 | 0 |
| VIII. A | 21 | 19 | 1 | 1 |
| IX. A | 10 | 10 | 0 | 0 |
| I. B | 7 | 7 | 0 | 0 |
| II. B | 9 | 7 | 2 | 0 |
| III. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| IV. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| V. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VI. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VII. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VIII. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| VIII. C | 7 | 5 | 2 | 0 |
| IX. B | 11 | 11 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I. A | 7 | 1337 | 191,00 | 1308 | 186,86 | 29 | 4,14 |
| II. A | 15 | 1636 | 109,07 | 1526 | 101,73 | 110 | 7,33 |
| III. A | 18 | 1517 | 84,28 | 1483 | 82,39 | 34 | 1,89 |
| IV. A | 14 | 1498 | 107,00 | 1468 | 104,86 | 30 | 2,14 |
| V. A | 17 | 1565 | 92,06 | 1482 | 87,18 | 83 | 4,88 |
| VI. A | 16 | 1429 | 89,31 | 1394 | 87,13 | 35 | 2,19 |
| VII. A | 17 | 2494 | 93,43 | 2464 | 92,17 | 30 | 1,25 |
| VIII. A | 21 | 3154 | 94,10 | 3104 | 92,75 | 50 | 1,35 |
| IX. A | 10 | 1321 | 132,10 | 1321 | 132,10 | 0 | 0,00 |
| I. B | 7 | 1404 | 200,57 | 1404 | 200,57 | 0 | 0,00 |
| II. B | 9 | 1589 | 176,56 | 1014 | 112,67 | 575 | 63,89 |
| III. B | 8 | 1696 | 212,00 | 1679 | 209,88 | 17 | 2,13 |
| IV. B | 9 | 1280 | 142,22 | 979 | 108,78 | 301 | 33,44 |
| V. B | 8 | 1710 | 213,75 | 1671 | 208,88 | 39 | 4,88 |
| VI. B | 8 | 1925 | 240,63 | 1564 | 195,50 | 361 | 45,13 |
| VII. B | 10 | 1989 | 198,90 | 1981 | 198,10 | 8 | 0,80 |
| VIII. B | 9 | 1640 | 182,22 | 1455 | 161,67 | 185 | 20,56 |
| VIII. C | 7 | 669 | 95,57 | 635 | 90,71 | 34 | 4,86 |
| IX. B | 11 | 2448 | 222,55 | 2222 | 202,00 | 226 | 20,55 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Priemerná úspešnosť v rámci SR v % |
|---|---|---|---|
| SJL | 10 | 51,6 | 54,47 |
| MAT | 10 | 90,5 | 57,54 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 19 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | ||||||||
| ISCED 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| ISCED 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||
| ŠZŠ s ment.postih.Var. A | 1 | 2 | 1 | 4 | ||||||
| ISCED 1 pre žiakov s ľahkým stup. men. post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 6 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 8 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 136 | 5 |
| Špeciálnych tried | 10 | 87 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 19 | 231 | 5 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | ||
| DPP | ||
| Znížený úväzok | ||
| ZPS | ||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | |||
| vychovávateľov | |||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 6. - 9.ročník | CHE | 4 hod. |
| 6. - 9.ročník | OBN | 4 hod. |
| 5. - 7. ročník | ETV | 3 hod. |
| 7. - 9. ročník | DEJ | 4 hod. |
| 2. ročník | VYV | 2 hod. |
| 8. ročník | FYZ | 2 hod. |
| 5. - 7. ročník | PVC chlapci | 4 hod. |
| 4. ročník | SJL, MAT, VLA, PVC, VYV, HUV | 7+5+2+4+1+1= 20 hod. |
| 5. ročník | VLA | 3 hod. |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2011/2012, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| Cesta rozprávkou | 12 | Janka Kostíková |
| Farbička | 12 | Mgr. Jana Berezná |
| Floorball | 12 | Mgr. Marián Vasilko |
| Mat4ever | 12 | Mgr. Marián Kovaľ |
| Matematika v počítači | 12 | Mgr. Eva Ďurajková |
| Počítač môj kamarát | 12 | Mgr. Monika Šmilňáková |
| Prírodovedný krúžok | 12 | Mgr. Eva Lelovicsová |
| Slniečko | 13 | Mgr. Katarína Gumanová |
| Šikovné ruky | 12 | Mgr. Eva Flešárová |
| Šikovné ruky | 12 | Mgr. Valéria Kizáková |
| Šikovníček | 12 | Mgr. Michaela Nováková |
| Školský klub detí I | 12 | Marta Štochmalová |
| Školský klub detí II | 12 | Blanka Potomová |
| Školský klub detí III | 12 | Nataša Humeníková |
| Športový krúžok 1 | 12 | Mgr. Mária Verbová |
| Športový krúžok 2 | 13 | Mgr. Mária Čabalová |
| Športový krúžok 3 | 16 | Janka Kostíková |
| Tanečno-spevácky krúžok | 12 | Bc. Katarína Medvecová |
| Turistický krúžok | 15 | Janka Kostíková |
| Zumba | 12 | Mgr. Beáta Korekáčová |
Vypracoval: Mgr. Katarína Smaržiková
V Stropkove, 17. júla 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage