| Názov školy | Základná škola, Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Adresa školy | Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Telefón | +421 54 742 22 65 |
| sekr.zskom@post.sk | |
| WWW stránka | zshrnciarskastropkov.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Smaržiková Katarína | sekr.zskom@post.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Ďurajková Eva | evadurajkova@zoznam.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Šmilňáková Monika | smilnakova@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Hnatková Daniela | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Hnatková Daniela | |
| Mgr. Poľaková Alena | ||
| ostatní zamestnanci | Stoláriková Mária | |
| zástupcovia rodičov | ||
| Kimáková Mária | ||
| Bučko Ján | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Polák Ján | |
| Makó Imrich | ||
| Ing. Polák Michal |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1. - 4. roč. | Mgr. Gumanová Katarína | SJL, M, AJ, P, Vl, ČPG, MZ,PV, TV, VV, HV,NV,EV, IV | |
| MZ špeciálnych tried | Mgr. Berezná Jana | SJL, M, PV, TV, HV, VV, OV, D, Z, F, Pr, CH, EV, Vl, IV | |
| PK jazykov | Mgr. Hnatková Daniela | SJL ,AJ, NJ | |
| PK výchov a dejepisu | Mgr. Fedoríková Jarmila | D, OV, TV, HV, VV, EV, NV, TchV | |
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. Kovaľ Marián | M, BIO, Pr, Z, GEO, INF, F, CH |
Počet žiakov školy: 242
Počet tried: 18
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné triedy | ||||||||||
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 16 | 16 | 13 | 17 | 20 | 17 | 21 | 12 | 15 | 147 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 |
| z toho v ŠKD | 13 | 15 | 8 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 |
| Špeciálne triedy | ||||||||||
| Počet tried | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 9 |
| Počet žiakov | 0 | 9 | 8 | 9 | 8 | 10 | 20 | 18 | 0 | 82 |
| z toho v ŠKD | 0 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | ANJ | BIO | ČPG | DEJ | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | MLZ | NEJ | OBN | OBV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,93 | 1 | 2,13 | 1 | |||||||||||
| II. A | 1,56 | 1,69 | 1,13 | 1,63 | 1,81 | 1,5 | |||||||||
| II. B | 1 | 2,11 | |||||||||||||
| III. A | 1,69 | 1,69 | 1 | 1,69 | 1,77 | 1,15 | |||||||||
| III. B | 2,13 | ||||||||||||||
| IV. A | 2,24 | 1 | 1,76 | ||||||||||||
| IV. B | 1 | 1,33 | |||||||||||||
| V. A | 2,15 | 1,9 | 2,2 | 2,15 | 1 | 1,7 | 2,15 | 1,9 | |||||||
| V. B | 1 | 1,38 | 1,88 | ||||||||||||
| VI. A | 2,53 | 2,18 | 2,29 | 2,35 | 2,06 | 1 | 1,94 | 1,47 | 2,35 | 2,18 | 1,59 | ||||
| VI. B | 1 | 1,1 | 1,6 | ||||||||||||
| VII. A | 2,45 | 2,05 | 1,65 | 2,1 | 2,2 | 1 | 2,05 | 1,55 | 2,4 | 2,2 | 1,75 | ||||
| VII. B | 2 | 2,2 | 1 | 2,3 | 1,6 | ||||||||||
| VII. C | 1,6 | 1,8 | 1 | 1,8 | 1,1 | ||||||||||
| VIII. A | 2,58 | 2,58 | 2,25 | 1 | 2,17 | 2,75 | 1,83 | ||||||||
| VIII. B | 1,8 | 2 | 1 | 2,4 | 1,8 | ||||||||||
| VIII. C | 2,63 | 2,63 | 1 | 2 | 2,5 | ||||||||||
| IX. A | 1,93 | 1,33 | 1,47 | 1 | 1,87 | 2,27 | 3 | 1,07 |
| Trieda | PVC | PRI | PDA | SJL | Spr | SEE | TEH | THD | TSV | TEV | VUC | VLA | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1 | 1,8 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| II. A | 1,56 | 1,88 | 1,13 | 1 | 1,56 | 1,25 | ||||||||
| II. B | 1,56 | 2,44 | 1 | 1 | 1,44 | 1,56 | ||||||||
| III. A | 1,62 | 1,77 | 1 | 1 | 1,62 | 1 | ||||||||
| III. B | 1 | 2,5 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV. A | 1,18 | 1,82 | 1,82 | 1 | 1,41 | 2,12 | 1 | |||||||
| IV. B | 1,22 | 1,78 | 1 | 1 | 1,22 | 1 | ||||||||
| V. A | 2,4 | 1,05 | 1,45 | 1,2 | ||||||||||
| V. B | 1,13 | 1,75 | 1,38 | 1,13 | 1,75 | 1,13 | ||||||||
| VI. A | 2,71 | 1 | 1,47 | 1,29 | ||||||||||
| VI. B | 1 | 2,1 | 1 | 1,5 | 1,5 | 1 | ||||||||
| VII. A | 2,9 | 1,1 | 1,35 | 1,1 | 1,3 | 1,35 | ||||||||
| VII. B | 1 | 2 | 2,1 | 1,7 | 1,2 | 1 | 1,3 | |||||||
| VII. C | 1,2 | 1,4 | 2 | 1,5 | 1,1 | 1 | 1,6 | |||||||
| VIII. A | 2,33 | 2,67 | 1 | 1,17 | 1,33 | 1,33 | 2,42 | |||||||
| VIII. B | 1,2 | 2,8 | 2,4 | 1,6 | 1 | 1 | 1,9 | |||||||
| VIII. C | 1,25 | 2 | 2,38 | 1,38 | 1 | 1 | 1,63 | |||||||
| IX. A | 1,47 | 2,53 | 1 | 1,2 | 1,07 | 1 | 1,8 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| II. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| II. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| III. A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| III. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| IV. A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| IV. B | 9 | 9 | 0 | 0 |
| V. A | 20 | 19 | 1 | 0 |
| V. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| VI. A | 17 | 14 | 3 | 0 |
| VI. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VII. A | 20 | 17 | 3 | 0 |
| VII. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VII. C | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VIII. A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| VIII. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VIII. C | 8 | 8 | 0 | 0 |
| IX. A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 15 | 1070 | 71,33 | 1070 | 71,33 | 0 | 0,00 |
| II. A | 16 | 1480 | 92,50 | 1415 | 88,44 | 65 | 4,06 |
| II. B | 9 | 2112 | 234,67 | 2083 | 231,44 | 29 | 3,22 |
| III. A | 13 | 1244 | 95,69 | 1178 | 90,62 | 66 | 5,08 |
| III. B | 8 | 1451 | 1420 | 31 | |||
| IV. A | 17 | 2155 | 126,76 | 2137 | 125,71 | 18 | 1,06 |
| IV. B | 9 | 2002 | 1847 | 155 | |||
| V. A | 20 | 1343 | 79,00 | 1314 | 77,29 | 29 | 1,71 |
| V. B | 8 | 1750 | 218,75 | 1610 | 201,25 | 140 | 17,50 |
| VI. A | 17 | 1794 | 1731 | 63 | |||
| VI. B | 10 | 1615 | 161,50 | 1562 | 156,20 | 53 | 5,30 |
| VII. A | 20 | 2389 | 119,45 | 2337 | 116,85 | 52 | 2,60 |
| VII. B | 10 | 1083 | 120,33 | 967 | 107,44 | 116 | 12,89 |
| VII. C | 10 | 751 | 107,29 | 538 | 76,86 | 213 | 30,43 |
| VIII. A | 12 | 884 | 88,40 | 884 | 88,40 | 0 | 0,00 |
| VIII. B | 10 | 457 | 91,40 | 400 | 80,00 | 57 | 11,40 |
| VIII. C | 8 | 961 | 160,17 | 824 | 137,33 | 137 | 22,83 |
| IX. A | 15 | 1895 | 126,33 | 1872 | 124,80 | 23 | 1,53 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 15 | 82,7 % | |
| Monitor MAT | 15 | 89,3 % |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 18 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| ISCED 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| ISCED 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||
| ŠZŠ s ment.postih.Var. A | 1 | 1 | 2 | 2 | 6 | |||||
| ISCED 1 pre žiakov s ľahkým stup. men. post. | 1 | 1 | 1 | 3 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Cvičenia zo slovenského jazyka | IX.A | 1 | |
| Cvičenia z matematiky | VIII.A | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 16 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 131 | 5 |
| Špeciálnych tried | 9 | 82 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 18 | 229 | 5 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. |
|---|---|---|
| TPP | 11 | |
| DPP | 4 | 0 |
| Znížený úväzok | 0 | 0 |
| ZPS | 0 | 0 |
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | ||
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2010/2011 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2010/2011, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Čitateľský krúžok 1 | 0 | Mgr. Mária Verbová | |
| Čitateľský krúžok 2 | 0 | Mgr. Mária Čabalová | |
| Farbička | 0 | Mgr. Jana Berezná | |
| Floorball | 0 | Mgr. Marián Vasilko | |
| Futbalový krúžok | 0 | Mgr. Kamil Pavlík | |
| Háčkovanie | 0 | Janka Kostíková | |
| Hudobno-tanečný krúžok | 0 | Mgr. Slavka Olčaková | |
| Mat4ever | 0 | Mgr. Marián Kovaľ | |
| Matematika v počítači | 0 | Mgr. Eva Ďurajková | |
| Počítač môj kamarát | 0 | Mgr. Monika Šmilňáková | |
| Prírodovedný krúžok | 0 | Mgr. Eva Lelovicsová | |
| Slniečko | 0 | Mgr. Katarína Gumanová | |
| Školský klub detí I | 0 | Marta Štochmalová | |
| Školský klub detí II | 0 | Blanka Potomová | |
| Školský klub detí III | 0 | Nataša Humeníková | |
| Športový krúžok | 0 | Janka Kostíková | |
| Turistický chodníček | 0 | Mgr. Dana Valentejová | |
| Turistický krúžok | 0 | Janka Kostíková | |
| Základy R.J. | 0 | Mgr. Jarmila Fedoríková |
Vypracoval: Mgr. Katarína Smaržiková
V Stropkove, 9. mája 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage