| Názov školy | Základná škola, Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Adresa školy | Hrnčiarska ul. 795/61, 091 01 Stropkov |
| Telefón | +421 54 742 22 65 |
| sekr.zskom@post.sk | |
| WWW stránka | zshrnciarskastropkov.edupage.org |
| Zriaďovateľ |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Smaržiková Katarína | sekr.zskom@post.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Ďurajková Eva | evadurajkova@zoznam.sk | ||
| ZRŠ | Mgr. Šmilňáková Monika | 0907 924 843 | smilnakova@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Hnatková Daniela | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Hnatková Daniela | |
| Mgr. Poľaková Alena | ||
| ostatní zamestnanci | Stoláriková Mária | |
| zástupcovia rodičov | Kertisová Katarína | |
| Kimáková Mária | ||
| Bačová Eva | ||
| Bučko Ján | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Polák Ján | |
| Makó Imrich | ||
| Antoš Michal | ||
| Ing. Polák Michal |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1. - 4. roč. | Mgr. Gumanová Katarína | SJL, M, AJ, P, Vl, ČPG, MZ,PV, TV, VV, HV,NV,EV, IV | |
| MZ špeciálnych tried | Mgr. Kobáková Erika | SJL, M, PV, TV, HV, VV, OV, D, Z, F, Pr, CH, EV, Vl, IV | |
| PK jazykov | Mgr. Hnatková Daniela | SJL ,AJ, NJ | |
| PK výchov a dejepisu | Mgr. Fedoríková Jarmila | D, OV, TV, HV, VV, EV, NV, TchV | |
| PK prírodovedných predmetov | Mgr. Kovaľ Marián | M, BIO, Pr, Z, GEO, INF, F, CH |
Počet žiakov školy: 242
Počet tried: 18
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné triedy | ||||||||||
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 |
| počet žiakov | 16 | 13 | 16 | 20 | 19 | 22 | 13 | 17 | 16 | 152 |
| z toho ŠVVP | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | 10 |
| z toho v ŠKD | 11 | 7 | 12 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 38 |
| Špeciálne triedy | ||||||||||
| Počet tried | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 1 | 9 |
| Počet žiakov | 0 | 6 | 11 | 8 | 10 | 20 | 19 | 0 | 3 | 77 |
| z toho v ŠKD | 0 | 4 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2009: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2010
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
| Trieda | AJ | BIO | ČPG | DEJ | EV | F | GEO | HV | Ch | INFV | INF | MAT | MZ | NJ | ON |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné triedy | |||||||||||||||
| I. A | 1,88 | 1 | 1,88 | 1,5 | |||||||||||
| II. A | 1,54 | 1,23 | 1 | 1,31 | 1,62 | ||||||||||
| III. A | 2,06 | 1 | 1,56 | ||||||||||||
| IV. A | 1,6 | 1 | 1,7 | ||||||||||||
| V. A | 2,28 | 2,11 | 2,22 | 2,22 | 1,61 | 1,89 | 2,28 | 2,33 | |||||||
| VI. A | 2,33 | 2 | 2,38 | 1,9 | 1,95 | 1 | 1,71 | 1,38 | 2,24 | 2,67 | 2,05 | ||||
| VII. A | 2,85 | 2,77 | 2,23 | 1,54 | 2,77 | ||||||||||
| VIII. A | 2,5 | 2,53 | 2,53 | 1 | 2,41 | 2,82 | 3 | ||||||||
| IX. A | 2,63 | 2,06 | 1 | 2,13 | 2,69 | 3,29 | |||||||||
| Špec. triedy | |||||||||||||||
| II. B | 1,83 | ||||||||||||||
| III. B | 2,36 | ||||||||||||||
| IV. B | 1,25 | 2,25 | |||||||||||||
| V. B | 1,4 | 1,2 | 1,4 | ||||||||||||
| VI. B | 1 | 2,6 | |||||||||||||
| VI. C | 1,3 | 1,6 | |||||||||||||
| VII. B | 1,4 | 1,7 | 1 | 1,6 | |||||||||||
| VII. C | 2 | 2 | 1 | 2 | |||||||||||
| IX. B | 2,33 | 2 | 1 | 3 | 2,33 |
| Trieda | OV | PV | Pr | P | SJaL | Spr | TchV | TaŠV | TV | Vl | VV | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné triedy | ||||||||||||
| I. A | 1,5 | 1,88 | 1 | 1 | 1,13 | |||||||
| II. A | 1,31 | 1,54 | 1 | 1,08 | 1,23 | 1 | ||||||
| III. A | 1 | 1,75 | 1,63 | 1 | 1 | 1,69 | 1 | |||||
| IV. A | 1 | 1,45 | 1,65 | 1 | 1 | 1,6 | 1 | |||||
| V. A | 2,33 | 1,33 | 1,22 | 1,44 | ||||||||
| VI. A | 2,76 | 1,1 | 1 | 1,19 | ||||||||
| VII. A | 2,15 | 2,38 | 2,92 | 1,31 | 1,46 | 1,23 | 1,62 | 2,23 | ||||
| VIII. A | 1,94 | 2,29 | 2,59 | 1,35 | 1,53 | 1,18 | 1,59 | 2,35 | ||||
| IX. A | 2,07 | 1,94 | 2,88 | 1,25 | 1,36 | 1,21 | 1,21 | 2,06 | ||||
| Špec. triedy | ||||||||||||
| II. B | 1,5 | 2 | 1,17 | 1 | ||||||||
| III. B | 1,36 | 1,91 | 2 | 1 | ||||||||
| IV. B | 1,63 | 1,88 | 1,25 | 1 | 1,75 | 1,38 | ||||||
| V. B | 1,2 | 2 | 1,2 | 1,1 | 1,5 | 1,1 | ||||||
| VI. B | 1 | 2,7 | 1,1 | 1,1 | 2,5 | 1,1 | ||||||
| VI. C | 1 | 1,9 | 1,1 | 1 | 1,7 | 1,4 | ||||||
| VII. B | 1,7 | 1 | 1,5 | 2 | 1,5 | 1 | 1 | 3,8 | ||||
| VII. C | 2,44 | 1,11 | 1,78 | 2,33 | 1 | 1 | 1,89 | 2,11 | ||||
| IX. B | 2 | 1 | 2 | 2,33 | 1,67 | 1,33 | 1,67 | 2 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| Bežné tr. | ||||
| I. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| II. A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| III. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| IV. A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V. A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| VI. A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VII. A | 13 | 12 | 1 | 0 |
| VII. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VIII. A | 17 | 14 | 3 | 0 |
| IX. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| Špec. tr. | ||||
| II. B | 6 | 6 | 0 | 0 |
| III. B | 11 | 9 | 2 | 0 |
| IV. B | 8 | 8 | 0 | 0 |
| V. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VI. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VI. C | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VII. B | 10 | 10 | 0 | 0 |
| VII. C | 9 | 9 | 0 | 0 |
| IX. B | 3 | 3 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bežné tr. | |||||||
| I. A | 16 | 1924 | 120,25 | 1879 | 117.4 | 45 | 2,8 |
| II. A | 13 | 1201 | 92,38 | 1125 | 86,54 | 76 | 5,85 |
| III. A | 16 | 2011 | 125,69 | 1988 | 124,25 | 23 | 1,44 |
| IV. A | 20 | 1607 | 80,35 | 1607 | 80,35 | 0 | 0,00 |
| V. A | 18 | 2387 | 132,61 | 1445 | 80,28 | 942 | 52,33 |
| VI. A | 21 | 2476 | 117,9 | 2404 | 114,4 | 72 | 3,4 |
| VII. A | 13 | 2080 | 160,00 | 1942 | 149,38 | 138 | 10,62 |
| VIII. A | 17 | 2331 | 137,1 | 1773 | 104,3 | 558 | 32,8 |
| IX. A | 16 | 2992 | 187,00 | 2643 | 165,19 | 349 | 21,81 |
| Špec. tr. | |||||||
| II. B | 6 | 1353 | 225,50 | 1087 | 181,17 | 266 | 44,33 |
| III. B | 11 | 1956 | 177,82 | 1324 | 120,36 | 632 | 57,45 |
| IV. B | 8 | 1230 | 153,75 | 951 | 118,88 | 279 | 34,88 |
| V. B | 10 | 1334 | 133,40 | 1296 | 129,60 | 38 | 3,80 |
| VI. B | 10 | 1081 | 108,10 | 1041 | 104,10 | 40 | 4,00 |
| VI. C | 10 | 1168 | 116,80 | 962 | 96,20 | 206 | 20,60 |
| VII. B | 10 | 1530 | 153,00 | 1369 | 136,90 | 161 | 16,10 |
| VII. C | 9 | 1584 | 176,00 | 1498 | 166,44 | 86 | 9,56 |
| IX. B | 3 | 595 | 198,33 | 470 | 156,67 | 125 | 41,67 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Úspešnosť v rámci SR |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 13 | 71,5% | 67,6% |
| Monitor MAT | 13 | 73,1% | 60,1% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 1 | 2 | 18 |
| šport.prípava | ||||||||||
| Matematika 5.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 1.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 3.-9. | ||||||||||
| Cudzie jazyky 5.-9. | ||||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | ||||||||||
| Technická výchova 5.-9. | ||||||||||
| Variant1.,2.,3. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||
| ISCED 1 | 1 | 1 | 2 | |||||||
| ISCED 2 | 1 | 1 | 2 | |||||||
| ŠZŠ s ment.postih.Var. A | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 8 | |||
| ISCED 1 pre žiakov s ľahkým stup. men. post. | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| Variant 3 | VII.A | CvM | 1 |
| VIII.A | I | 1 | |
| IX.A | CvM | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 16 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 136 | |
| Špeciálnych tried | 9 | 77 | |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 18 | 229 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 23 | 11 | ||
| DPP | 4 | 0 | ||
| Znížený úväzok | 1 | 0 | ||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 1 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 20 | 20 |
| vychovávateľov | 0 | 3 | 3 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 23 | 23 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | ||
| 2.kvalifikačná skúška | ||
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | ||
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | ||
| vysokoškolské nepedagogické |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2009/2010 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2009/2010, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci krúžku |
|---|---|---|
| Box | 12 | p. Peter Šimko |
| Floorball | 12 | Mgr. Marián Vasilko |
| Futbalový krúžok | 14 | Mgr. Kamil Pavlík |
| Hry v prírode | 12 | Mgr. Mária Verbová |
| Internetový krúžok | 12 | Mgr. Eva Ďurajková |
| Mladý záchranár | 12 | Mgr. Jana Berezná |
| Počítač, môj kamarát | 17 | Mgr. Monika Šmilňáková |
| Počítačový krúžok pre najmenších | 13 | Mgr. Katarína Gumanová |
| Šikovné ruky | 12 | Mgr. Emília Flešárová |
| Športovo-turistický krúžok | 14 | Jana Kostiková |
| Tradičné a netradičné hry | 12 | Mgr. Štefan Kmiť |
| Tradičné a netradičné športy | 13 | Mgr. Marián Kovaľ |
| Turistický chodníček | 12 | Mgr. Erika Kobáková |
| Turistický krúžok | 18 | Mgr. Jarmila Fedoríková |
| Tvorivá dielňa | 12 | Jana Kostíková |
| Učíme sa spisovnú slovenčinu | 16 | Mgr. Daniela Hnatková |
| Varenie, pečenie | 12 | Nataša Humeníková |
Vypracoval: Mgr. Katarína Smaržiková
V Stropkove, 2. júla 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage